„Celestynka Gwiazda na Nocnym Niebie” Recenzja

Książka „Celestynka Gwiazda na Nocnym Niebie”

Autor Gaelle Callac-Marie Desbons

Wydawnictwo tekturka

     Rzadko można ocenić książkę po okładce, natomiast ta pozycja została wydana w tak niesamowity sposób, że nie sposób się w niej nie zakochać od pierwszego wejrzenia. Książka ma kształt pudełka zapałek. „Otwierając” te pudełko naszym oczom ukazuje się przepiękna okładka, a na niej śliczne główki zapałek.

Mała ilość tekstu zawiera dużo treści, a ilustracje praktycznie same niosą Nas przez tę historię.

Książka nawiązuje do przepięknej, a zarazem najsmutniejszej bajki Hansa Christiana Andersena, o ,,Dziewczynce z zapałkami”, jest historią opowiedzianą z innej perspektywy.

,,Celestynka Gwiazda na nocnym niebie” jest piękną historią i niesie za sobą ważny przekaz. Opowiada o poświęceniu, chęci niesienia pomocy, marzeniach. Uświadamia jak Nasze małe, dobre uczynki mogą wpłynąć na życie drugiego człowieka. Przemawia za tym, aby dzielić się dobrem, bo dzięki temu możemy zmienić czyjś świat na lepsze.

Książka ma dla Czytelnika piękne przesłanie, które mówi o tym, że każda wypalona zapałka staje się jedną z gwiazd, które świecą na niebie. Spoglądając w górę, Nasze myśli skupiają w sercu wszystkie dobre uczynki, które są obecne wokół Nas.

Ta pozycja to idealny prezent dla Naszych pociech, będzie doskonałym pretekstem do rozmów i mile spędzonego czasu w jesienne i zimowe wieczory. Polecam książkę już od 4 roku życia. Młodsze dzieci również skorzystają , jeżeli z mamą i tatą wspólnie zasiądą do lektury, opowiedzianej ilustracjami.

 

https://www.instagram.com/p/Bov1UXSn1f2/?hl=pl&taken-by=zaczytana.mama_books zapraszam również na instagram

Wasza

zaczytana.mama_books

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s