„Draka Ekonieboraka” Recenzja

Książka „Draka Ekonieboraka”

Autor Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba

Ilustracje Emilia Dziubak

Wydawnictwo Albus

Co zrobić by zmienić Ziemię? Książka to fantastyczny, rodzinny odnośnik do EKOPRZEMIANY, to książka mogąca prawdziwie zmieniać naszą rzeczywistość. Draka nie tylko uświadamia towarzyszące nam na co dzień ekoproblemy ale i wskazuje konkretne sposoby radzenia sobie z nimi, wytycza jasną i prostą drogę, tchnie optymizmem i zachęca do działania!

Tytułowy Ekonieborak to przesympatyczny w odbiorze pan, którego większość z nas zna chociażby z najbliższego sąsiedztwa: chudziutkie nóżki, piwny brzuszek, fryzura z pieczołowicie przyczesaną na bok grzywką i nieśmiertelny polski wąsik. Jak podpowiada nadane przez autorki imię bohater jest wielką ekologiczną ofermą i ignorantem. Każda rzecz, której się tknie przeradza się w poważne ekologiczne przewinienie. Ekonieborak w nieskończoność leje wodę, jest śmieciowym konsumentem, impulsywnym kupującym, nie segreguje śmieci, nie sprząta po swoim psie, do osiedlowego sklepu jeździ terenowym samochodem, a w jego domu aż roi się od wciąż zapracowanych energożerców. Słowem Ekonieborak popełnia podstawowe ekologiczne grzechy, które każdemu z nas popełniać się zdarza, czytamy więc ich opisy dzieciom z zawstydzeniem, zawstydzeniem tym większym, że nasze pociechy wydają się być szczerze oburzone postępowaniem bohatera…

Poznajcie rady Profesora Sumienie? sięgnijcie po tę pozycję naprawdę watro! Ilustracje wykonane przez Panią Emilię Dziubak zachwycają, na każdej stronie znajdziecie małe arcydzieło tej uznanej ilustratorki.

Książka dla dzieci w wieku 3+

https://www.instagram.com/p/BpBcKFYlSJz/?hl=pl&taken-by=zaczytana.mama_books

Wasza

@zaczytana.mama_books

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s