„Drzewo Życzeń” Recenzja

Książka „Drzewo Życzeń”

Autor Katherine Applegate

Wydawnictwo Dwiesiostry

To jedna z tych książek, które przeczytałam jednym tchem. Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czas znika, mija przeszłość ale ta historia żyje wciąż, opowiada ją ponad dwustuletni Dąb, którego korzenie zapuściły się głęboko. Jak mówi tradycja pierwszego maja na jego gałęziach wiesza się skrawki materiału z życzeniami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie.

 Różne stworzenia mieszkają wśród jego gałęzi i kiedyś udzielił nawet schronienia człowiekowi. Razem ze swoją przyjaciółką wroną Bongo i innymi zwierzętami, które żyją w jego dziuplach i gałęziach, Dąb czuwa nad okolicą. Jego korzenie dzielą dwa podwórka, domu z niebieskim dachem i domu z dachem zielonym. Do tego pierwszego wprowadza się dziewczynka i jej rodzice, którzy przyjechali z zagranicy. W drugim domu mieszka chłopak Stephen i jego rodzice. Nie wszyscy w okolicy witają życzliwie przyjezdnych. Dziewczynka odwiedza stary Dąb nocami, pewnego dni zawiesza na nim życzenie. O co prosi dziewczynka? i czy jej życzenie się spełni?

Stary Dąb i jego przyjaciółka wrona obmyślają pewien plan, czy w skutek tego ponad dwustuletnie drzewo zostanie ocalone? Przekonajcie się jaką poruszającą historię skrywa te stare drzewo i czy wielki Dąb złamie najważniejszą zasadę wszystkich roślin i zwierząt i przemówi do ludzi?.

To przepiękna opowieść o przyjaźni i tolerancji. „Drzewo Życzeń” znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” i Amazona w kategorii „Dziecięce książki o tolerancji”.

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 lat do 12 lat. Myślę, że rodzice czytający z dzieckiem mogą zachęcić już nieco młodszych czytelników.

 


https://www.instagram.com/p/BoipOcCH6Jg/?hl=pl&taken-by=zaczytana.mama_books

Wasza

@zaczytana.mama_books

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s