Nowość „Pewnego Razu w Londynie” Recenzja

Książka „Pewnego Razu w Londynie”

Autor Gregory Rogers

Wydawnictwo Literówka

Partner wydania Gdański Teatr Szekspirowski

To najnowsza pozycja od Wydawnictwa Literówka, ale tym razem nie ma w niej liter. Przedstawiam Wam jeden z najlepszych picturebooków dla dzieci.

Anglia Szekspira to Anglia pod rządami królowej Elżbiety I. Od imienia królowej epoka ta nazwana została elżbietańską.

Na pierwszej stronie książki znajdziemy informację od autora, w której przyznaje, że zawsze fascynowało go wszystko, co elżbietańskie. Gregory Rogers swoją opowieścią w obrazkach, chce przybliżyć czytelnikowi tamte trudne, ale i piękne czasy.

Książka została wydana w dużym formacie, a na każdej z jej stron znajdziemy niepowtarzalne ilustracje opowiadające historię chłopca, który przez przypadek znalazł się w starym, opuszczonym teatrze.

Mały bohater świetnie bawi się za kulisami, odnajduje starą garderobę, a tam zakłada na siebie magiczną pelerynę i nieświadomy niczego wbiega z impetem, przez zawieszoną kurtynę wprost na scenę teatru. Jak się później okazuje strój, który przywdział na siebie nawiązuje do epoki Królowej Elżbiety. Chłopiec cofa się w czasie o kilkaset lat wprost przed szekspirowską publiczność.

Koniecznie sięgnijcie po tę bogatą i barwną opowieść przedstawioną obrazkami.

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, przeniosła mnie do okresu elżbietańskiego. Genialne ilustracje akwarelowe, mieszają się z przygodą oddając ducha tamtych czasów i ukazują obraz teatru Szekspira. Mali czytelnicy poznają wiele ciekawostek między innymi, że teatr w tamtych czasach był kolisty z galeriami dla widzów oraz z wielką sceną wzniesioną w środku parteru. Dach nad sceną, oparty był o wysokie, starannie wyrzeźbione filary, oraz duże okna, z których widzowie mogli podziwiać aktorów.

To zabawna i ciepła historia o przyjaźni. Może ta książka zainspiruje Was do przygody z prawdziwym Teatrem! Picturebook, będzie miał premierę 8 listopada w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Książka została wyróżniona przez New York Times, jako jedna z najlepszych książek dla dzieci.

Wiek 3+

 Zajrzyjcie również na profil https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl

Wasza @zaczytana.mama_books

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s