„Pani Imbir i Szkoła Elfów” Recenzja propozycja świąteczna

Książka „Pani Imbir i Szkoła Elfów”

Autor Katarzyna Zych, Natan Grech

Ilustracje Monika Kuropatnicka-Marciniak

Rok wydania 2018

Wydawnictwo Bajkopis

Stron 62

oprawa twarda

bajka polecana od lat 4 do 101


Sylwetka elfa z biegiem czasu, trochę się zmieniała, z początku elfy były pomniejszymi bożkami natury, później były przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne. W folklorze przedstawiane są jako małe, wyglądające młodzieńczo ludziki wielkiej piękności, żyjące w lasach, źródłach, studniach, a nawet pod ziemią. Wierzono, że są długowieczne, jeśli nie nieśmiertelne i posiadają różnorakie magiczne moce. Osobiście Elf kojarzy mi się z piękną magiczną postacią, która od razu przenosi mnie w mój jakże ukochany bajkowy świat.

Tak było i tym razem, książka „Pani Imbir i Szkoła Elfów” już od pierwszej strony przenosi Nas do odległej mroźnej krainy, jej mieszkańcy zwą ją „Napapijri”. W jej podziemiach mieszkają Elfy. Małe duże, szybkie, powolne, radosne i te poważne. Poznajemy tutaj obraz Elfa i opis paru jego cech, dzięki którym na pewno go rozpoznamy w prawdziwym życiu. Czy spotkaliście kiedyś kogoś w spiczastych butach? Czapce z dzwoneczkiem? ubranego w surdut z kieszeniami na cukierki i marzenia? A do tego z dobrym sercem? To z pewnością był Elf.

Ta bajka jest wyjątkowa. Została napisana przez autorkę Katarzynę Zych oraz jej syna Natana.

Z książki dowiemy się, czegoś magicznego o zorzy polarnej i o pewnych okolicznościach towarzyszących temu niesamowitemu zjawisku.

Wierzycie w Elfy?

Ta książka z pewnością rozwieje Wasze wątpliwości. To wyjątkowa, ciepła i bardzo świąteczna opowieść o marzeniach. Wyróżnia ją treść i ręcznie stworzone ilustracje, które wywarły na mnie wielkie wrażenie. Północna kolorystyka sprawia, że niemal stajemy się częścią tej opowieści.

Polecam serdecznie tę najbardziej elfią ze wszystkich elfich historii. I choć świąteczna, to Święta są jedynie pretekstem do tego, by odnaleźć… no właśnie przekonajcie się koniecznie!

Książka skierowana jest dla młodych czytelników ale również ich rodziców. Świetnie sprawdzi się jako prezent, który umili Wam zimowe wieczory.

 

Pozycja dostępna na stronie wydawnictwa https://bajkopis.pl/ksiazka/pani-imbir-i-szkola-elfow/

Kochani to jedna z przepięknych propozycji świątecznych książek, przypominam, że na blogu już od 01 grudnia rozpoczyna się akcja Xmasbooks, w której będę prezentować równie przepiękne książki.

Zapraszam również na instagram https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl

Wasza

@zaczytana.mama_books

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s