„Tutaje” Recenzja

Książka „Tutaje”

Autor Ewa i Marcin Minor

Wydawnictwo Tadam

Nasze wybory, przekonania na temat świata, wybory zawodu, sposobu spędzania czasu często zabarwiony jest strachem. Robimy rzeczy, które są rozsądne, które należy robić, a nie koniecznie te, które odzwierciedlają nasze marzenia.

Książka składa się z trzech historii, każda z nich opowiada o innym wydarzeniu, łączy je jednak to samo miejsce i ci sami bohaterowie.

„Tutaje” opowiadają o przyjaźni, odwadze i uczą, że czasem podjęcie pewnego ryzyka może wyjść nam na dobre. W rozdziale pierwszym poznacie przemiłe leśne myszki, które odważyły się wyruszyć w poszukiwaniu nowego domu.

Książka opowiada również o tęsknocie, którą za bliską nam osobą, uczy empatii. Uczy także mówić otwarcie o swoich słabościach. Czytając tę historię, będzie łatwiej zrozumieć dzieciom, że jeżeli sami będziemy obdarzać innych dobrem i pomocą, to dobroć i wyrozumiałość innych może spotkać nas samych, w momencie kiedy będziemy potrzebować takiej pomocy.

„Tutaje” przedstawia pewien obraz beztroskiego świata. Nie ma w nim niebezpieczeństw, które mogą zagrać bohaterom. Co prawda wspomina się o niedogodnościach, albo teoretycznych zagrożeniach, ale są one odległe i raczej nie przydarzają się mieszkańcom lasu.

Książkę wzbogacają przepiękne ilustracje, które ubarwią czytane historie.

,,Tutaje” polecam dzieciom już od 3-ego roku życia.

https://www.instagram.com/p/BpGm4zcFZjy/?hl=pl&taken-by=zaczytana.mama_books

Wasza

@zaczytana.mama_books konto na instagramie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s