„Planetarium” nowość od Wydawnictwa Dwie Siostry

„Planetarium” Muzeum Kosmosu Autor Raman Prinja, ilustracje Chris Wormell, tłumaczenie Jeremi K. Ochab, Kategoria wiekowa 7+ Wydawnictwo Dwie Siostry

 

Screenshot_20190202_191045.jpg

Dzisiaj chcę Wam zaprezentować prawdziwą perełkę, nowość od wydawnictwa Dwie Siostry. Książka przykuwa uwagę od pierwszej strony do ostatniej. Intrygujący, sentymentalny wstęp, w którym autor książki rozbudza pragnienie odkrywania nieznanego, wprowadza czytelnika w stan fascynacji tym, co znajduje się poza Ziemią. Styl pisania przyciąga wyważeniem między naukową zwięzłością i poetyckimi opisami. Każda z ilustracji została tutaj dokładnie opisana. Jest to pozycja uniwersalna i ponadczasowa, zainteresuje czytelników, w różnym wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

20190202114008_IMG_496220190202114020_IMG_496320190202114247_IMG_4969

Książka została napisana zrozumiałym dla każdego językiem, znajdziemy tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Poznamy i zobaczymy jak wyglądają planety, komety i księżyce. Dowiemy się jak rodzą się gwiazdy i czym są czarne dziury. Niesamowitym plusem jest również wielki format albumu, który będzie nam służyć przez wiele lat. Ta wartościowa i solidna pozycja została wydana w przepiękny i gustowny sposób, uczy i pobudza wyobraźnię, jest godna uwagi. Przyznam, że po lekturze tej książki mam ochotę zakupić lunetę i obserwować rozgwieżdżone niebo i obiekty astronomiczne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s