Nowość „Gerda. Historia wieloryba”

„Gerda. Historia wieloryba” , Autor Peter Kavecký, Ilustracje Adrián Macho

Screenshot_20190319_114047

Dzisiaj pokażę Wam nowość od Wydawnictwa Zielona Sowa. „Gerda. Historia wieloryba” to kolejna perełka, która znalazła się w naszej domowej biblioteczce. To, co jest niepowtarzalne w tej książce, to ilustracje. Adrián Macho, młody słowacki artysta, stworzył piękne obrazy zwierząt morskich i oceanów. Niedźwiedź polarny obserwujący gwiazdozbiór Wielkiego Niedźwiedzia, meduza, mewy latające wokół romantycznej latarni morskiej o zachodzie słońca, to zaledwie namiastka niesamowitych obrazów, jakie możemy podziwiać na stronach tej książki.

Screenshot_20190319_114202Screenshot_20190319_114142Screenshot_20190319_114119

„Gerda. Historia wieloryba” to ciepła i wzruszająca opowieść, która pokazuje dzieciom, że w ich życiu wydarzy się wiele smutków, ale nawet dzięki nim, można znaleźć wiele pozytywnych rzeczy w swoim życiu i zawsze wyciągać wnioski. Pokazuje, jak ważne jest nie poddawanie się i wiara, nawet jeśli sytuacja nie wygląda na prostą. Co najważniejsze, przedstawia dzieciom znaczenie rodziny i kochającego domu, uczy że dom jest tam, gdzie nasza rodzina. „Gerda, historia wieloryba” jest dokładnie takim rodzaje książki, który docenią nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy wciąż mają dziecko.

Mała Gerda wiedzie szczęśliwe życie, kiedy nagle wydarza się coś nieoczekiwanego, jej rodzina znika, a Gerda zostaje całkiem sama. Pogrążona w smutku przemierza ocean w poszukiwaniu szczęścia. Podczas swojej podróży poznaje wielu nowych przyjaciół orki, pingwiny, mewy, a nawet ośmiornicę. Każde z napotkanych stworzeń uczy Gerdę czegoś nowego. Mały wieloryb uczy się nie tylko tego, jak żyją inni, ale także odkrywa, jak fascynujący jest świat.

„Gerda. Historia wieloryba” to książka która, ze względu na długość tekstu skierowana jest do dzieci od około czwartego roku życia. Młodsi czytelnicy mogą, natomiast opowiedzieć historię swoimi własnymi słowami lub z pomocą rodziców. Strony w książce są wykonane z wysokiej jakości, solidnego papieru, który wytrzyma mniej delikatne traktowanie małych paluszków.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s