„O! Kapelusz!”

„O! Kapelusz!” Autor i Ilustracje Jon Klassen,
Tłumaczenie Katarzyna Domańska, kategoria wiekowa 3+ Wydawnictwo Dwie Siostry.

Kochani dzisiaj pokażę Wam niezwykle wartościową książkę, którą wygrzebałam na kiermaszu książek podczas tegorocznych wakacji. „O! Kapelusz!” opowiada, o tym że czasem należy umieć z czegoś zrezygnować i kierować się tym co najważniejsze w życiu, a mianowicie chodzi tutaj o przyjaźń. Nie warto kierować się w życiu własnymi korzyściami, bo przecież dużo cenniejszy jest czas spędzony z najbliższymi, wspólne marzenia, cele, wspomnienia, to cieszy!
Książka zawiera niewiele tekstu i z uwagi na dużą czcionkę może zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. Ilustracje w książce zachwycają minimalizmem i tajemnicą, moja córeczka jest oczarowana tą pozycją, a i ja uważam, że jest wyjątkowa. „O! Kapelusz” sklada się z trzech części: Kapelusz, Zachód słońca i Noc. Każda z części ma swoją flagową kolorystykę, którą się wyróżnia. Książka to historia o przyjaźni wystawionej na próbę. Dwa żółwie znalazły kapelusz. Obu jest w nim do twarzy. Ale żółwie są dwa. A kapelusz tylko jeden. Jak zakończy się ta nietypowa przygoda? Przekonajcie się koniecznie!

dwiesiostry #jonklassen
#kapelusz #picturebook #ksiazkidladzieci #książka #maliczytelnicy #booksforkids #childrensbook #instaksiążki #bloggerstyle #czytambolubie #aktywneczytanie #czytaniejestważne #instagramczyta #mamaczyta #photooftheday #love #friends #booklover

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s