„Cześć, Ziemio!”

„Cześć, Ziemio!” Autor Anna Fiske, Tłumaczenie Aleksandra Grobelna, kategoria wiekowa 3 + Wydawnictwo Dwie Siostry

Kochani dzisiaj pokażę Wam książkę, która skrywa wiele ciekawostek, z pewnością przypadnie do gustu każdemu małemu czytelnikowi i odkrywcy. Mamy bowiem do czynienia z wyszukiwanką, śledzimy tutaj losy sześciu bohaterów z przeróżnych stron świata. Mnie osobiście urzekła i zainteresowała ciekawostka dotyczącą godzin występujących w danym kraju. Jeszcze w czasach szkolnych uwielbiałam sprawdzać na bieżąco, jaką pora dnia panuje w danym kraju. Jest to również świetny powód do rozmów z dzieckiem na temat różnic kulturowych czy stref czasowych.
Wyszukiwanki mają tą zaletę, że nigdy się nie nudzą. Zawsze znajdziemy coś nowego, zwrócimy uwagę na coś czego wcześniej nie dostrzegliśmy. Kapitalne jest również to, że możemy kreować i prowadzić zabawę z dzieckiem tworząc własne zasady, pytania, czy najzwyczajniej w świecie porozmawiać z Naszą pociechą o rzeczach, które ją interesują.
Książka skierowana jest do dzieci w wieku od około 3 lat, myślę jednak, że skorzystają na niej również dużo starsze dzieci, a nawet całe rodziny. Spędzimy przy niej wiele wesołych i aktywnych chwil.
Autorka i ilustratorka „Cześć, Ziemio!” to utytułowana norweska pisarka, ilustratorka i rysowniczka, która zasłynęła z książek obrazkowych i komiksów.
We wrześniu nakładem wydawnictwa Dwie siostry ukaże się kolejna część serii zatytułowana „Cześć, miasto!” jesteśmy jej bardzo ciekawe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s