„Lato u babci” Benji Davies

„Lato u babci” Autor Benji Davies, Tłumaczenie Małgorzata Pietrzyk Wydawnictwo Znak Emotikon

Kochani lato się kończy, a tegoroczne wakacje staną się za chwilę już tylko powodem do rozmów na szkolnych korytarzach, a w wielu serduszkach również ciepłym wspomnieniem. Napiszcie koniecznie jak minęły Wasze wakacje!? Dzisiaj pokażę Wam ostatnią książkę z kolekcji autorstwa Benji Daviesa, którą posiadamy w swojej biblioteczce.
Zawsze kiedy zaczynam czytać książkę, marzę o spacerowaniu w niej przez chwilę, czy Ty też tak masz? Ta pozycja sprawia, że jest to możliwe. Dzięki wybitnemu talentowi artystycznemu Benji Davies, stajesz się częścią tej przygody. Tym razem Noi spędza wakacje u babci, z czego początkowo nie jest zbyt zadowolony. Babcia żyje samotnie na skalistej wysepce i nie ma czasu na zabawę z wnuczkiem. Starsza pani gotuje wodorosty na obiad, trzyma zęby w słoiku i chrapie jak mors. Pewnego ranka Noi wymyka się niepostrzeżenie z domu. Gdy zaskakuje go sztorm i przestraszony potrzebuje pomocy, babcia od razu rusza na ratunek. Czy wspólna przygoda wzmocni ich relację?. Muszę zaznaczyć, że jest to przepiękna i bardzo wzruszająca książka o miedzypokoleniowej przyjaźni. Podkreśla silną relację chłopca i babci. Uwielbiam nastrojowe ilustracje w tej książce, byłoby wspaniale spędzić wieczór w domu babci, chroniąc się przed burzą, aż chce się tam być. Na każdej ze stron znajdziemy specyficzny klimat i nastrój, podkreślający warstwę tekstową.
Benji Davies to autor, ilustrator i reżyser animacji. Jako dziecko często malował przy kuchennym stole, kontynuuje to w dorosłym życiu i świetnie mu to wychodzi. Jeżeli jescze nie masz tej książki śpiesz się❗ pozostałe części rozeszły się jak ciepłe bułeczki. ❤️

Benjidavies #znakemotikon
#latoubabci #grandmabird

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s